Kam za mořem v Brně? Přece na Kraví horu! Právě totiž začínají mořské týdny v Monte Bú, takže si kromě parádních hovězích steaků vychutnáte trochu toho podmořského života. A pokud si myslíte, že exkluzivní hovězí a plody moře nejdou vůbec dohromady, rádi vás přesvědčíme o opaku.

Celé menu jsme směřovali především do středomořské kuchyně s malým velkým pozdravem z USA. Pojďme se na to podívat.

Jako předkrm si užijete Trio di Carpaccio z mečouna, chobotnice a lososa. Každé maso jsme rafinovaně okořenili tak, aby vynikla jeho jedinečná chuť, a k zakousnutí přidali křupavou bylinkovou bagetku.

Zuppa di pesce patří mezi nejpopulárnější středomořské polévky z plodů moře a ryb doplněné rajčaty a bílým vínem. Už jen její svěží vůně vás okamžitě přenese na pláže v Rimini. Skvěle ladí s nádherně nadýchanou olivovou focacciou.

Těstoviny a čerstvé ryby patří k sobě odnepaměti a ani v Monte Bú nesmí tato kombinace chybět. Tagliolini con Bisque di Scampi jsme pro vás připravili z humříků severských, baby krevetek a garnáta císařského, takže vás čeká opravdu pestrá paleta chutí na talíři.

Pokud jste dostali chuť na chobotnici, potěšíme vás. Insalata di Polpo e patate je fresh salát ze španělské chobotnice a brambor s čerstvým oreganem doplněný olivami, červenou cibulkou a extra panenským olivovým olejem.

No a pokud máte velký hlad, máme pro vás Surf and Turf, tedy kombinaci hovězího masa a plodů moře. V našem případě se jedná o vyzrálý steak z argentinské svíčkové a k němu argentinské grilované krevety s česnekovým olejem, to vše doplněné salátem s grilovanou cuketou a fazolkami na ančovičkovém másle. Luxusní hostina pro každou příležitost!

Přijďte k nám od 7. 6. 2024 do 28. 7. 2024 a přeneste se na okamžik z Kraváku k moři. Stůl si rezervujte na tel.: +420 778 545 778 nebo online přímo zde, na našich stránkách.

Předkrm

 • Trio di Carpaccio
  Carpaccio z mečouna s grepem, carpaccio z chobotnice s limetkou, carpaccio z lososa s kampotským pepřem, bylinková bagetka349 Kč


Polévka

 • Zuppa di pesce e focaccia
  Vývar z mořských plodů a ryb na rajčatech a bílém víně, olivová focaccia159 Kč


Hlavní chody

 • Tagliolini con Bisque di Scampi
  Těstoviny tagliolini s bisque z humříků severských, baby krevetky, garnát císařský395 Kč


 • Insalata di Polpo e patate
  Španělská chobotnice, středomořský salát z brambor Agria s čerstvým oregánem, olivy taggaiasca, červená cibulka di Tropea, olivový olej extra vergine495 Kč


 • Argentina Surf and Turf
  Argentinské krevety na grilu s česnekovým olejem a chilli, filet z argentínské hovězí svíčkové, míchaný čerstvý salátek s grilovanou cuketou, fazolky na ančovičkovém másle990 Kč


Mořské plody v Monte BúMořské plody v Monte BúMořské plody v Monte BúMořské plody v Monte BúMořské plody v Monte BúMořské plody v Monte BúMořské plody v Monte BúMořské plody v Monte BúMořské plody v Monte Bú

Rezervace stolu

Rezervaci můžete provést vyplněním formuláře nebo telefonicky na +420 778 545 778.

Rezervační formulář