I letos pro vás máme připraveny husí speciality, které si budete moci vychutnat nejen na svátek svatého Martina, ale již od 7. 11. až do konce týdne. Těšit se můžete samozřejmě na Konfitovanou husu, Svatomartinská vína a mnoho dalšího.

Svátek, který se slaví spořádáním půlky husy se zelím a knedlíkem bychom si nechali líbit klidně i vícekrát do roka, ale na to si asi budeme muset ještě chvíli počkat. Do té doby budeme datum 11. 11. netrpělivě vyhlížet každý rok a pilně se na něj připravovat. Pro tentokrát můžete naše svatomartinské menu ochutnávat od 7. 11. do 12. 11. kdykoliv v rámci naší otevírací doby. A jakými dobrotami vás budeme oslňovat právě letos?

Jako předkrm vám budeme servírovat husí terinu. Směs podobná paštice z husích jater foie gras vám budeme podávat grilovanou společně s ořechovým griliášem a karamelizovaným jablkem. K této francouzské specialitě pro vás upečeme i původně belgické pečivo Cramique s rozinkami, kterému se dostává velké obliby právě na severu Francie. Je to typ brioškového pečiva, nechybí mu tedy lehká nasládlost, vláčnost a vůně másla.

Jako polévku pro vás budeme tentokrát připravovat Husí kaldoun – silný vývar z husích kostí, masa a drobů, který se před podáváním zahustí. U nás si na něm pochutnáte s kadeřávkem, mrkví a žemlovými knedlíčky.

V rámci hlavních chodů si můžete vybírat hned ze dvou variant a překvapivě to nebude dvakrát husa! První variantou je klasika. Konfitovaná čtvrtka husy, která se vám bude rozpadat na jazyku s cibulovým bílým zelím a povidlovým červeným. Společnost jim na talíři bude dělat pajfálský špekový knedlík, který se připravuje podobně jako ten karlovarský z žemlí. Pokud k nám zavítáte ve společnosti více lidí, nebo ukrutného hladu, můžete si poručit i pekáček s celou konfitovanou husou a adekvátně zvětšenými porcemi příloh. Druhou, lehce netradiční variantou hlavního chodu je Dančí hřbet s husími foie gras. K tomu si pochutnáte na super podzimní šípkové omáčce s klasickým bramborovým knedlíkem.

Na závěr této hostiny pro vás máme Bramborové lokše plněné macerovanými švestkami s tvarohovými povidly a domácí makovou zmrzlinou. Pokud se rozhodnete svoji návštěvu vzít tentokrát od podlahy od předkrmu, přes polévku a libovolný hlavní chod až k dezertu, dostanete od nás zvýhodněnou cenu. K jídlu pro vás máme přichystaný výběr mladého a Svatomartinského vína z několika lokálních vinařství.

Jelikož vás chceme těmihle podzimními peckami rozmazlit co možná nejvíc, budeme vám je připravovat téměř celý týden. I přesto vám ovšem doporučujeme vytvořit si u nás předem rezervaci na čísle +420 778 545 778, nebo přímo na našem webu, abyste měli jistotu, že na vás u nás ještě zbude místo. Těšíme se na vás!

PŘEDKRM

 • Husí terina
  grilovaná terina z husích jater foie gras v ořechovém griliáši, karamelizované jablko, domací pečivo Cramique s rozinkami 219 Kč


POLÉVKA

 • Husí kaldoun
  kadeřávek, mrkev, žemlové knedlíčky 95 Kč


HLAVNÍ CHOD

Husa

 • 1/4 Konfitovaná husa
  bílé cibulové zelí, červené povidlové zelí, pajfálský špekový knedlík 495 Kč


 • Konfitovaná celá husa
  bílé cibulové zelí, červené povidlové zelí, pajfálský špekový knedlík 1880 Kč


Specialita

 • Dančí hřbet s husími foie gras
  filírovaný dančí hřbet na grilu, pečená husí foie gras, šípková omáčka, bramborový knedlík 495 Kč


DEZERT

 • Lokše
  bramborové lokše plněné macerovanými švestkami, tvarohová povidla, domácí maková zmrzlina 179 Kč


CELÉ MENU

 • Zvýhodněná cena celého menu
  s 1/4 husy nebo dančí hřbet - bez vína 889 Kč


MLADÉ VÍNO

 • Müller Thurgau
  bílé víno, vinařství Oulehla 1 dl / 0,75 l   49 Kč / 368 Kč


 • Modrý Portugal
  červené víno, vinařství Oulehla 1 dl / 0,75 l   49 Kč / 368 Kč


SVATOMARTINSKÉ VÍNO

 • Müller Thurgau
  bílé víno, vinařství Omasta 1 dl / 0,75 l   49 Kč / 368 Kč


 • Muškát Moravský
  bílé víno, vinařství Omasta 1 dl / 0,75 l   49 Kč / 368 Kč


 • Veltlínské červené rané
  bílé víno, vinařství Mádl 1 dl / 0,75 l   49 Kč / 368 Kč


 • Zweigeltrebe rosé
  růžové víno, vinařství Mádl 1 dl / 0,75 l   49 Kč / 368 Kč


 • Modrý Portugal
  červené víno, vinařství Škrobák 1 dl / 0,75 l   55 Kč / 399 Kč


Svatomartinské hody v Monte BúSvatomartinské hody v Monte BúSvatomartinské hody v Monte BúSvatomartinské hody v Monte BúSvatomartinské hody v Monte BúSvatomartinské hody v Monte BúSvatomartinské hody v Monte BúSvatomartinské hody v Monte BúSvatomartinské hody v Monte Bú

Rezervace stolu

Rezervaci můžete provést vyplněním formuláře nebo telefonicky na +420 778 545 778.

Rezervační formulář